Gimnazjum nr 1 w Sieradzu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Gimnazjum nr 1 im. 31. Pułku Strzelców Kaniowskich w Sieradzu

Pierwsza faza rozgrywek dobiega końca

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Pierwsza faza rozgrywek dobiega końca, w środę ostatnie rozstrzygnięcia.
2 A - 2 E
3 A - 3 B
Baraż 2 B - 1 C

Wyniki z 22 maja
Dz - 1 B 2 - 1
3 A - 3 E 3 - 0
2 A - 2 B 2 - 3
Dz - 1 C 0 - 4
3 C - 3 E 10 - 1

Tabela Grupa A
1. 3 C - 10 pkt 17 - 3 bramki
2. 3 A - 4 4 - 2
3. 3 B - 4 2 - 3
4. 3 D - 4 4 - 8
5. 3 E - 3 3 - 14
AWANS - 3C, ... i .... .

Tabela Grupa B
1. 2 D - 12 pkt 13 - 0 bramki
2. 2 C - 9 10- 6
3. 2 B - 6 5 - 8
4. 2 A - 0 2 - 9
4 2 E - 0 2 - 9
AWANS - 2 D - 2 C, baraż - 2B

Tabela Grupa C
1. Dz - 9 pkt 6 - 5 bramki
2. 1 C - 8 11 - 2
3. 1 B - 5 4 - 2
4. 1 D - 3 3 - 4
5. 1 A - 1 1 - 12
AWANS - Dziewczyny, baraż - 1C

LOSOWANIE GRUP D i E w poniedziałek 1 czerwca o godzinie 12.25 w sali 212.
Zapraszam kapitanów zainteresowanych drużyn.

 

Galeria zdjęć z naszego konta na FB

 

SZKOLNE SWIĘTO W RODZINIE

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

W sobotę 16 maja 2015 r. w gościnnych murach Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Sieradzu odbyła się uroczystość „Święto w rodzinie”. Spotkanie nawiązywało do Dnia Rodziny, Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka oraz wspierania uzdolnionej młodzieży.

W ramach uroczystości uczniowie i absolwenci naszej szkoły zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną a w drugiej części, szkolny teatr „Tabula Rasa” przedstawił spektakl „Śpiąca Królewna”. Bardzo wysoki poziom artystyczny występów zapewniła praca z młodzieżą Pani Grażyny Kołodziej, której młodzi wykonawcy podziękowali kwiatami a publiczność gromkimi oklaskami.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Prezydent Sieradz Pan Paweł Osiewała. Wszyscy obecni wyrażali jedynie bardzo pochlebne opinie o spotkaniu, w którym mogli uczestniczyć. Całość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tak pięknej uroczystości a w szczególności do Pani Przewodniczącej Zuzanny Jabłoń – Wójcik, pomysłodawczyni spotkania.

W załączeniu  foto-relacja.

 

Spotkania z wychowawcami klas

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu
 
W poniedziałek 25 maja 2015r. o godz. 17.00
 
zapraszamy rodziców do szkoły na spotkania z wychowawcami klas.
 
 

Warsztaty na Wydziale Matematyczno - Informatycznym Uniwersytetu Łódzkiego

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Dnia 8. maja, w piątek, uczniowie naszego gimnazjum biorący udział w zajęciach w ramach projektu finansowanego przez Unię Europejską pt. „Teraz myślę o przyszłości” pojechali na Uniwersytet Łódzki na wydział Matematyczno - Informatyczny.

Mieliśmy szansę wzięcia udziału w dwóch wykładach zorganizowanych specjalnie na dla nas. Pierwszy wykład był związany z nieskończonością, drugi zaś był połączeniem muzyki z matematyką. Zajęcia były ciekawe i bardzo się nam podobały.
Po prelekcji nasi gimnazjaliści zostali oprowadzeni przez Pana dr. Mariusza Frydrycha po wydziale Matematyczno - Informatycznym UŁ i mieli okazję zobaczyć jak odbywają się zajęcia zaliczeniowe z informatyki. Po wizycie na uczelni udaliśmy się na stołówkę studencką i po zjedzeniu obiadu wróciliśmy do Sieradza.
(większość zdjęć wykonała Julia Kowalczyk)

---> galeria zdjęć <---

 

Konkurs Fotograficzny

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

UWAGA!

WSZYSTKIE OSOBY BIORĄCE UDZIAŁ W NASZYM RODZINNYM ŚWIĘTOWANIU W DNIU 16.05.2015r. W SZKOLE MUZYCZNEJ MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM ORGANIZOWANYM PRZEZ RADĘ RODZICÓW. REGULAMIN TEGO KONKURSU W ZAŁĄCZNIKU. EWENTUALNE PYTANIA PROSZĘ KIEROWAĆ DO PRZEWODNICZĄCEJ RADY RODZICÓW NA NR TEL. 510 082 877.


PRZEWODNICZĄCA RADY RODZICÓW
ZUZANNA JABŁOŃ - WÓJCIK

 

Sukcesy naszych piłkarek

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Dnia 29. Kwietnia na obiekcie przy SP 10 odbyła się GIMNAZJADA dziewcząt w piłce nożnej. W zawodach tych wzięły udział trzy drużyny z naszego miasta: Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 1 oraz Publiczne Gimnazjum Gminy Sieradz.
Nasze gimnazjalistki w pierwszym meczu pokonały rywalki z PGGS-u imponującym wynikiem 7:0 (Andrysiak Magda x3, Kaczmarek Karolina x2, Grobelna Oliwia, Osiewalska Beata). W drugim spotkaniu nasze dziewczęta podejmowały drużynę z Gimnazjum nr 3. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 0:0. Świetna postawa naszej reprezentacji szkolnej w meczu z PGGS-em zapewniła naszemu gimnazjum 1. miejsce w zawodach międzyszkolnych.
Zwycięstwo to było przepustką do dalszego etapu rozgrywek tym razem na szczeblu powiatowym. Zawody te zostały rozegrane 12. maja, we wtorek w Godynicach.

Więcej…
 

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Dnia 9 maja 2015r. przy naszej szkole powstało patriotyczne graffiti. Na obrazie widnieje napis "CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM" oraz symbol „Polski Walczącej”. 
Po lewej stronie znajduje się portret „Inki”, czyli Danuty Siedzikówny, która była sanitariuszką V Wileńskiej Brygady AK podczas II wojny światowej, natomiast z prawej strony możemy zobaczyć twarz rotmistrza Witolda Pileckiego, który był współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej i żołnierzem Armii Krajowej. 
Oboje oddali życie za ojczyznę.
Pomysłodawcą i głównym realizatorem graffiti jest Krystian Stasiak (uczeń klasy 3E) wspomagany przez kolegów.
Wsparcia artystycznego udzielił jeden z najlepszych grafficiarzy w powiecie sieradzkim - Pan Dariusz Kajda.

Praca wzbudza powszechne zainteresowanie i uznanie wśród wielu osób.

Projekt mógł być zrealizowany dzięki wsparciu ze strony Rady Rodziców.

Proces tworzenia i efekt końcowy można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

 

Udana wizyta uczniów z Gaggenau

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu
Artykuł Udana wizyta uczniów z Gaggenau odwiedziło 62 internautów
W sobotę 9 maja zakończyła się wizyta gości z Realschule  Gaggenau w Niemczech.Staraliśmy się pokazać naszym partnerom najciekawsze miejsca i sytuacje w naszej szkole i w Sieradzu. Zaprosiliśmy gości do Uniejowa i Warszawy.
Ważnym elementem było spotkanie z Prezydentem Sieradza.Dużo wrażeń przyniosły spotkania rówieśnicze i pobyt w domach rodzinnych.
Z pozyskanych opinii wynika, że obie strony oceniają spotkanie bardzo pozytywnie i deklarują chęć kontynuacji.Postanowiliśmy, że współpraca będzie kontynuowana w przyszłym roku dlatego już dziś zapraszamy zainteresowanych uczniów.
Atmosferę spotkania i nawiązane sympatie można ocenić na podstawie zdjęć z sobotniego pożegnania.
 
 
Spotkanie mogło się odbyć dzięki organizacji “Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży” i Radzie Rodziców.
 

70-ta rocznica zakończenia II wojny

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

8 maja 2015 roku przypadła 70-ta rocznica zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji odbyły się  również uroczystości w naszym mieście. Wzięła w nich udział  młodzież  naszej szkoły. Uczniowie klasy Ic z p. A. Putyńskim złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pomnikiem Strzelców Kaniowskich. Natomiast gimnazjaliści z kl. Ib z p. L. Kacprzakiem i wicedyrektorem szkoły uczestniczyli w uroczystościach, które odbywały się pod pomnikiem J. Piłsudskiego.
Z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej klasa I C złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem 31. Pułku Strzelców Kaniowskich.

Więcej…
 

Spotkanie z Bractwem Rycerskim

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

5 maja 2015 w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Bractwa Rycerskiego Ziemi Sieradzkiej.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 1a i 1d. Rycerze w sposób interesujący przedstawili w dużym skrócie historię powstania tego stanu. Zaprezentowali również stroje epoki oraz broń, jaką używano w średniowieczu. Największą atrakcją była możliwość założenia stroju rycerskiego przez młodzież. Dzięki temu uczniowie mogli poczuć się jak średniowieczni wojownicy.

 

Goście z Gaggenau są już w Sieradzu

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

 Artykuł Goście z Gaggenau są już w Sieradzu odwiedziło 289 internautów

We wtorek ok. godz. 15.00 do naszej szkoły przyjechało z rewizytą 20 uczniów z opiekunami z Realschule w Gaggenau Niemcy.
Wizyta jest kontynuacją ubiegłorocznych spotkań w Gaggenau.
Goście wraz z polskimi partnerami będą uczestniczyć w zajęciach szkolnych, zwiedzać Sieradz, odwiedzą też Termy Uniejów.
Zaplanowana jest  dwudniowa wycieczka do Warszawy i spotkanie z Prezydentem Sieradza.
Goście z Niemiec podejmowani są w domach polskich partnerów co pozwala poznać im specyfikę życia w Polsce i nawiązywać bliższe relacje.

Życzymy wielu ciekawych wrażeń.
 

W załączeniu relacja z powitania.

Więcej…
 


Strona 1 z 38