Gimnazjum nr 1 w Sieradzu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Gimnazjum nr 1 im. 31. Pułku Strzelców Kaniowskich w Sieradzu

Bal już się rozpoczął

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Tradycyjnie nasz Bal rozpoczął się od pięknie zatańczonego poloneza.

Dim lights

Trzecioklasiści już się bawią!!!

Dim lights

 

Już niedługo ...

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Już w sobotę, 6 lutego od godziny 17.

Dim lights

 

Spotkania z wychowawcami

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Zapraszamy wszystkich rodziców na półroczne spotkania z wychowawcami
we wtorek 2 lutego o godz. 17.00.

 

Spotkanie z poetką Anną Baśnik

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

26 stycznia  2016 r. o godz. 10.45 odbyło się w czytelni biblioteki szkolnej  spotkanie autorskie z poetką Anną Baśnik. Spotkanie poprowadziła p. Małgorzata Worach. W programie, poza prezentacją dorobku autorki, znalazło się również  miejsce na promocję nowego tomiku poetyckiego Anny Baśnik, zatytułowanego „Slajdy”. Licznie przybyli uczniowie z kl.1b oraz z koła recytatorskiego i teatralnego, wysłuchali wierszy, które autorka  w liryczny i poruszający sposób recytowała  z różnych, swoich  tomików. Pani Ania opowiadała także o tym, jak rodzi się w jej sercu poezja, jakie przeżycia i wydarzenia dnia codziennego ujmują ją do tego stopnia, że pragnie wyrazić je w swoich wierszach. Poetka jest bacznym obserwatorem życia, widzi i słyszy rzeczy, których inni nie dostrzegają, obok których przechodzą obojętnie.

Pani Anna Baśnik wspomniała również o swoim udziale w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”i zaprezentowała zdjęcia . 

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, ciepłej, życzliwej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Dzięki niemu będziemy bardziej wrażliwsi na poezję i dokładniej zaczniemy obserwować otaczający nas świat. 

Więcej…
 

Wyzwolenie Sieradza

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

23 stycznia z okazji 71. rocznicy zakończenia okupacji niemieckiej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach na sieradzkim cmentarzu wojennym. Pod pomnikiem poległych żołnierzy złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów. Następnie uczciliśmy także pamięć powstańców styczniowych w 153. rocznicę wybuchu powstania. Uczniowie zapalili znicze na mogile poległych powstańców ziemi sieradzkiej.

 

Warsztaty językowe w ŁDK

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu
W dniu 14.12.2015r. grupa blisko czterdziestu uczniów naszego gimnazjum, pod opieką p. Kariny Lisek, p. Magdaleny Juchner i p. Olgi Jaworskiej, wzięła udział w warsztatach językowych organizowanych w Łódzkim Domu Kultury w ramach Europejskiego Programu Edukacyjnego “Nauka Bez Granic”. Zajęcia poprowadziła Cassandra Moselle, obdarzona charakterystycznym tembrem głosu i talentem aktorskim Amerykanka z Seattle, obecnie mieszkająca i pracująca z dziećmi i młodzieżą we Włoszech. W pierwszej części warsztatów Cassandra opowiedziała o tradycjach bożonarodzeniowych pielęgnowanych w Stanach Zjednoczonych, w drugiej – o amerykańskich opowieściach ludowych i tzw. “miejskich legendach”.
Więcej…
 

Świąteczne kolędowanie

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

            Wspólne kolędowanie w kościele N.S.J. zgromadziło uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Poprzez przybliżenie tradycji świąt Bożego Narodzenia i śpiew kolęd zbliżyliśmy się do najpiękniejszego, radosnego i rodzinnego święta. Spotkanie zakończyły życzenia złożone przez Pana Dyrektora. W radosnych nastrojach pożegnaliśmy się, by rozpocząć świąteczny wypoczynek.

 

Świąteczny klimat Jarmarku

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Niedzielny Jarmark Adwentowy przyciągnął wielu sieradzan. Sprzedającym i kupującym sprzyjała pogoda. Nabywców świątecznych ozdób nie brakowało też na naszym stoisku. Wśród odwiedzających byli zarówno nauczyciele, jak i uczniowie z rodzinami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zakupienie naszych ozdób, ale przede wszystkim za życzenia, dobre słowo i przyjazny uśmiech.

Więcej…
 

Wicemistrzynie Województwa Łódzkiego w Unihokeju

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Wicemistrzynie Województwa Łódzkiego w Unihokeju
15.12.2015

Dziewczęta z Gimnazjum nr 1 im. 31. Pułku Strzelców Kaniowskich w Sieradzu, w rozegranych 15.12.2015r. w Uniejowie finałach wojewódzkich w unihokeja, zajęły II miejsce.
Po wygranych eliminacjach miejskich, powiatowych i rejonowych sieradzkie gimnazjalistki uległy w meczu o mistrzostwo województwa Gimnazjum nr 7 w Radomsku.
Mecz finałowy był bardzo wyrównany i zacięty. Jednak to rywalki zdołały strzelić jedynego gola i wygrać 1:0
Mimo, że wicemistrzostwo województwa to duży sukces, po meczu finałowym dziewczęta  z sieradzkiego gimnazjum nie ukrywały emocji, żalu a nawet łez.
Gratulujemy! Na mistrzostwo zawsze jest szansa w przyszłym roku.

Więcej…
 

Zapraszamy na Jarmark Adwentowy

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

20 grudnia w godzinach 14.00 – 17.00 na Placu Teatralnym odbędzie się Sieradzki Jarmark Adwentowy. Wśród wystawców będzie stoisko naszej szkoły, gdzie będzie można nabyć ozdoby i ciasteczka wykonane przez uczniów i nauczycieli.

 

Orszak Trzech Króli

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

6 stycznia 2016 roku odbędzie się pierwszy Sieradzki Orszak Trzech Króli. Jako współorganizatorzy tworzymy grupę anielską – białą. Zachęcamy całe rodziny do udziału w tym wydarzeniu. Mile widziany strój w białym kolorze, symbolizujący anioła. Szczegóły na plakacie. PLAKAT

 


Strona 1 z 45

Dziennik elektroniczny UONET+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj54
mod_vvisit_counterWczoraj196
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1321
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu1407
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1321
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu5521
mod_vvisit_counterRazem242357

Kto jest ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Imieniny

Dzisiaj jest: 7 Luty 2016    |    Imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor