Gimnazjum nr 1 im. 31. Pułku Strzelców Kaniowskich w Sieradzu

Coca Cola Cup

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Dnia 25.03.2015r. w Sieradzu odbyły się eliminacje do finałów wojewódzkich turnieju „Coca Cola Cup”. W tegorocznych eliminacjach wzięły udział 4 drużyny: Gimnazjum nr1 w Sieradzu, Gimnazjum nr3 w Sieradzu, Gimnazjum w Brąszewicach oraz Gimnazjum w Goszczanowie. Pierwsze spotkanie nasze dziewczyny pewnie wygrały wynikiem 4:0 (Andrysiak Wiktoria x2, Kaczmarek Karolina x2) z drużyną z Goszczanowa. W drugim meczu nasze gimnazjalistki pokonały Brąszewice 1:0 (Andrysiak Wiktoria). W ostatnim meczu turnieju rozegrały się „derby” pomiędzy naszym gimnazjum a Gimnazjum nr 3. W tym pojedynku lepszy okazał się zespół prowadzony przez Panią Blankę Przybył wygrywając wynikiem 1:0 (Osiewalska Beata).
Dzięki dobrej grze nasze gimnazjalistki zapewniły sobie przejście z pierwszego miejsca  do 2 rundy rozgrywek.
Gratulujemy!!!

Więcej…
 

Projekty edukacyjne 2015

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

W dniu 20 marca 2015r. w naszej szkole odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych przygotowanych przez drugoklasistów. Każdy uczeń mógł zobaczyć wyniki prac nad projektami, których przygotowanie trwało kilka miesięcy. Dzięki projektom mogliśmy dużo się dowiedzieć i zainteresować różnymi dziedzinami wiedzy. Większość tematów była ciekawa i interesująca. Tematyka projektów była szeroka, od sportu po wiadomości z chemii i fizyki. Dzięki temu, że projekty odbywają się w pierwszy dzień wiosny, uczniowie nie mieli okazji do wagarowania. Zaczerpnęli natomiast przydatnych, mądrych informacji i poszerzyli swoją wiedzę.

---> galeria zdjęć <---

 

Konkurs Wielkanocny

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Wszystkich uczestników Konkursu Wielkanocnego zapraszamy na podsumowanie i rozdanie nagród.

Czwartek 26 marca 2015r. o 18.00 (hol na II piętrze).

Na konkurs wpłynęło blisko 100 prac. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

 

Konkurs Wiedzy Biblijnej

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Zachęcamy do udziału w XVI Regionalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej. Tegoroczna edycja sprawdza wiedzę z Pism św. Pawła Apostoła.
Etap szkolny odbędzie się 24 kwietnia 2015 r. Trzy osoby, które uzyskają kolejno najwyższą liczbę punktów, lecz nie mniejszą niż 50 % maksymalnej ilości punktów awansują do etapu regionalnego. Odbędzie się on 28 maja 2015 roku w Zduńskiej Woli.
Szczegóły u katechetów.
Zapraszamy do udziału i czekamy na zgłoszenia.

 

Konkurs o św. Urszuli Ledóchowskiej

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

17 kwietnia przypada 150 rocznica urodzin świętej Urszuli Ledóchowskiej – patronki Sieradza.
Z tej okazji Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK ogłasza konkurs wiedzy o naszej patronce.
Uczniowie szkół gimnazjalnych w Mieście i Gminie Sieradz maja za zadanie napisać esej: „Na kolanach świętych matek wychowują się dzieci” zainspirowany życiem i myślą św. Urszuli Ledóchowskiej.
Praca musi być pracą własną, wcześnie niepublikowaną w konkursie literackim.
Utwór należy podpisać – imię i nazwisko, nr telefonu, klasa, szkoła.
Praca musi zawierać od 3 do 6 stron znormalizowanego maszynopisu. Tekst pisany czcionką Times New Roman o wielkości 12 punktów i wydrukowany jednostronnie.

Więcej…
 

SKRA - PERUGIA

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

To już kolejny i to zwycięski mecz, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Tym razem sympatycy siatkówki byli na meczu Ligi Mistrzów SKRA - PERUGIA.
Atmosfera na boisku była gorąca. Dopingowaliśmy Naszych z całych sił...

Więcej…
 

GIMNAZJALNA LIGA MISTRZÓW 2015

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Serdecznie witam
Pragnę przedstawić program tegorocznych rozgrywek w piłkę nożną GIMNAZJALNA LIGA MISTRZÓW 2015 pod patronatem Samorządu Szkolnego.
Rozgrywki będą przebiegały w dwu fazach


FAZA 1 (mistrz grupy A, B i C)
Rozgrywki w grupach A, B i C ( każdy z każdym)
GRUPA A - klasy trzecie
GRUPA B - klasy drugie
GRUPA C - klasy pierwsze

Więcej…
 

Organizacja pracy szkoły w dniach 02 - 04 marca 2015r.

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Organizacja pracy szkoły w dniach 02 - 04 marca 2015r.

(rekolekcje, egzaminy próbne)

Więcej…
 

„Wielkanocny Konkurs Plastyczny”

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

ZAPRASZAMY WZYSTKICH DO UDZIAŁU W KONKURSIE
„Wielkanocny Konkurs Plastyczny”
LICZYMY, ŻE WZOREM ROKU UBIEGŁEGO KONKURS WZBUDZI DUŻE ZAINTERESOWANIE.
PRZEWIDZIANE ATRAKCYJNE NAGRODY.

Więcej…
 

Chłopcy też najlepsi!!!

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

Feryjny turniej piłki nożnej chłopców rozegrał się dnia 13.02.2015r. w Błaszkach. W tym turnieju wzięło udział 10 zespołów z czego dwie szkoły z Sieradza. W fazie grupowej nasze gimnazjum rozegrało 3 spotkania. W swoim pierwszym meczu „Sportowa Jedynka” wygrała z zespołem z Gruszczyc 2:0 (Stężalski Mateusz, Nowak Patryk). Następny mecz zakończył się remisem 2:2 (Stężalski Mateusz, Pietrasik Marcin), kiedy to nasze gimnazjum grało z Goszczanowem. W ostatnim meczu fazy grupowej nasza drużyna pewnie pokonała zespół z Burzenina 3:0 (Stężalski Mateusz x2, Pietrasik Marcin). Po tak świetnej grze naszego gimnazjum w fazie grupowej nadszedł czas na pierwszy mecz fazy pucharowej, kiedy to przeciwnikiem naszych chłopaków był Złoczew. To spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3 (Stężalski Mateusz x2, Pietrasik Marcin x3, Nowak Patryk) na korzyść Gimnazjum nr 1.

Więcej…
 

Feryjny turniej piłki nożnej dziewcząt

Email Drukuj PDF
Zmień czcionkę tekstu

W dniu 12.02.2015r. w Błaszkach został rozegrany feryjny turniej piłki nożnej dziewcząt. Nasze Gimnazjum rozegrało cztery mecze. Pierwsze spotkanie nasze dziewczyny wygrały wynikiem 1:0 (Kaczmarek Karolina) z drużyną z Kalinowej. W drugim meczu nasze gimnazjalistki pokonały gospodarza turnieju 3:0 (Andrysiak Wiktoria x2, Kaczmarek Karolina). Po wyjściu z grupy został rozegrany mecz z Goszczanowem, zakończyło się wynikiem 1:0 (Andrysiak Wiktoria). W ostatnim meczu turnieju spotkały się dwie drużyny z Sieradza, Gimnazjum nr1 oraz Gimnazjum nr3. „Sportowa jedynka” pokonała rywalki po ciężkim meczu 2:0 (Kaczmarek Karolina, Chodak Aneta). Wszystkie wygrane spotkania dały naszej drużynie 1. miejsce. Gratulujemy!!!

Więcej…
 


Strona 1 z 35

Dziennik elektroniczny UONET+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj162
mod_vvisit_counterWczoraj163
mod_vvisit_counterW tym tygodniu808
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu992
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3783
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu4614
mod_vvisit_counterRazem190878

Kto jest ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Imieniny

Dzisiaj jest: 27 Marzec 2015    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Jan

* * * * * * * * * * Uczniowie i pracownicy Gimnazjum nr 1 życzą wszystkim Szczęśliwego Nowego 2015 Roku * * * * * * * * * *